تبلیغات
هــــــوادارانــــــــ اســــتـــــــقــــــلــــــالـــ تـــــهــــرانــــــــــ - تاج در دفاع از استقلال به کی‌روش جواب داد

تاج در دفاع از استقلال به کی‌روش جواب داد


رئیس سازمان لیگ می‌گوید لیگ برتر بنا به درخواست فدراسیون فوتبال 15 روز به تعویق افتاده است.


مهدی تاج رئیس سازمان لیگ با بیان این که کارلوس کی‌روش انتظاراتی داد که به حق است، اظهار کرد: فکر می کنم در همه‌ جای دنیا میان سرمربی تیم ملی و باشگاهها، اختلاف به وجود می‌آید که به نظر من این رابطه‌ها باید یک خیابان دو طرفه باشد اما در کل وقتی مشکل و تضادی میان باشگاه رخ دهد، حقوق و قوانین بین‌المللی راهگشا خواهد بود.

به گزارش ایسنا،وی افزود: قوانین بین‌المللی می‌گویند که تیم‌های ملی می‌توانند در روزهای فیفادی، بازی ملی برگزار کنند و باشگاهها هم ملزم هستند 72 ساعت قبل از این روز، بازیکنان را در اختیار تیم ملی قرار دهند.

وی خاطر نشان کرد: فیفا حتی برای مسابقات جام جهانی اعلام کرده، برگزار کنندگان لیگ کشورها باید تا تاریخ 18 می که می‌شود 28 اردیبهشت ماه، لیگ خود را به پایان ببرند.

رئیس سازمان لیگ ادامه داد: قانون می‌گوید شما می توانید تا 18 می 2014 بازی‌های خود را ادامه دهید اما برای کمک به تیم ملی، تاریخ اعلامی فیفا را به 20 فروردین ماه آوردیم، یعنی حدود یک ماه زودتر لیگ را به پایان خواهیم برد تا بازیکنان در اختیار آقای کی‌روش قرار بگیرند.

تاج تصریح کرد: در نظرداشته باشید سازمان لیگ به تنهایی برنامه‌ریزی نمی‌کند. سازمان لیگ در چارچوب قوانین و برنامه‌های فدراسیون عمل می‌کند. باید بدانید ما برنامه‌های لیگ و جام حذفی را در بهمن هر سال باید به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کنیم. یعنی ما بهمن ماه سال گذشته برنامه امسال را اعلام کرده بودیم. اما باز هم به خاطر اعمال نظرات آقای کی‌روش، مجددا نامه ارسال کردیم و بعضی از تغییرات را در لیگ اعمال کردیم.

وی افزود: آقای کی‌روش در صحبت‌های خود صراحتا از یک موضوع ناراحت بودند که به همین یک موضوع هم اعتراض داشتند. ایشان اعلام کرده‌اند سازمان لیگ به خاطر منافع یک باشگاه 15 روز لیگ را به تعویق انداخته‌اند.

وی ادامه داد: مصوبه فدراسیون فوتبال می‌گوید، با توجه به درخواست فدراسیون فوتبال، مبنی بر افزایش زمان استراحت بازیکنان ملی پوش و تعویق شروع مسابقات لیگ برتر وتصویب هیات رئیسه سازمان لیگ، هیات رئیسه فدراسیون فوتبال زمان شروع مسابقات لیگ برتر را از نوزدهم تیرماه، به دوم مرداد ماه تغییر داد.

وی اضافه کرد: فدراسیون بنا به درخواست آقای کی‌روش مبنی بر اینکه بازیکنان ملی پوش، بعد از بازی با کره جنوبی، 20 روز استراحت کنند به ما اعلام کرده بود که لیگ با تعویق شروع شود.

تاج در پایان خاطر نشان کرد: ما بر اساس نامه‌ی فدراسیون لیگ را به تعویق انداختیم، البته باز هم ذکر می‌کنم که لیگ راخوب شروع کردیم به طوری که از همه لیگ‌های اروپایی زودتر شروع کردیم. اما در کل ان‌شاءالله زمینه‌های همکاری با آقای کی‌روش در آینده بیشتر فراهم شود تا بتوانیم از این طریق به تیم ملی کمک کنیم.تاریخ : دوشنبه 14 بهمن 1392 | 12:55 ب.ظ | نویسنده : Alireza Soltani | نظرات